Soru: Selamun Aleykum. Ben evli bir bayanım eşim her gün cinsel ilişkiye girmek istiyor! Fakat ben bunaldığım için reddediyorum. Cinsel ilişkiyi 2 veya 3 günde bir kez kabul ediyorum bunda bana bir günah var mıdır? Eşimin her gün istemesi İslam’a göre normal midir?

Cevap: Ve Aleykum Selam. İslam’a göre eşinizin her gün ilişkiye girmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Erkeklerin kadınlara göre cinsel istekleri daha fazladır. İşte bundan dolayı da Allah Subhanehu ve Teâlâ bir erkeğin dört tane kadınla evlenmesine izin vermiştir!

Ama bu ülkede birden fazla evlilik yapan kişiler dışlandığı için erkek de cinsel isteğini eşiyle gidermek istiyor. Ama işte böyle sizin başınıza gelen sorunlar ortaya çıkıyor!

Müslüman bir erkek zina yapmıyor ve bu ülkede ikinci bir evlilikte yapamıyor üstelik cinsel isteği de fazla ve birde eşi her gün cinsel ilişkiye girmek istemiyor! Şimdi size soruyorum, bu kişi ne yapsın? Zina yapsa HARAM! Mastürbasyon yapsa HARAM! Eşi de her gün ilişkiye girmek istemiyor!

(1) Rabbimiz Tebâreke ve Teâlâ şöyle buyuruyor:

وَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُوا فِي الْيَتَامَى فَانْكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِنْ النِّسَآءِ مَثْنَى وَثُلاَثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَالِكَ أَدْنَى أَلاَّ تَعُولُوا

“Eğer yetimler hakkında adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, sizin için temiz/helal kılınan kadınlardan ikişer, üçer ve dörder tane nikahlayın! Buna müteakiben eğer o kadınlar arasında adaleti yapamayacağınızdan korkarsanız, artık bir kadınla veya sağ elinizin malik olduğu cariyelerle ile yetinin/iktifa edin! Adaletten ayrılmamanız/zulüm etmemeniz için bu daha uygundur.”

Nisa Suresi 3

Önemli Bir Not: Günümüzde bazı insanlar bu ayeti yanlış tercüme ediyorlar ve şöyle diyorlar:

“Eğer adaleti sağlayamazsanız, bir kadın sizin için daha HAYIRLIDIR!”

Biraz arapça bilen insaflı bir Müslüman, bu ayette hayırlı kelimesinin olmadığını bilir!

(2) Talkl bin Ali (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Adam, hanımını cinsel ilişkiye girmek için çağırdığı vakit, hanımı tandırın üzerinde bile olsa, hemen kocasına gelsin!”

Tirmizi 1169

(3) Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Kişi hanımını cinsel ilişkiye girmek için çağırınca hanımı deve üzerinde bile olsa inip, kocasının bu cinsel ilişki isteğine cevap versin!”

Bezzar 2/181, İbni Mace 1853, Albânî Sahihu’l-Cami’ 547

(4) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Bir kimse, karısını (cinsel ilişkiye girmek için) yatağına davet eder, kadın da kocasına icabet etmekten imtina eder ve bu sebeple adam karısına kızgın olarak gecelerse, melekler o kadına sabah oluncaya kadar lanet ederler!”

Buhari 3046, Müslim 1436/122, Ebu Davud 2141, Nesei İşretü’n-Nisa 84, Ahmed bin Hanbel Müsned 7476, Albânî İrvau’l-Ğalil Fi Tahrici Ehadisi Menari’s-Sebil 2002

(5) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Kadın kocasının yatağını terk ederek gecelediği vakit, o kadın kocasının yatağına dönünceye kadar melekler ona lanet ederler!”

Buhari 5279, Müslim 1436/120

(6) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki, bir erkek karısını yatağına çağırır da kadın gelmezse, kocası ondan razı oluncaya kadar, semada olan Allah o kadına gazab eder!”

Müslim 1436/121

Not: Allah Subhanehu ve Teâlâ bizi bu halkı zalim olan ülkeden kurtarsın!