بِسْمِ اللهِ، اَلْحَمْدُ ِللهِ وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى رَسُولِ اللهِ وَبَعْدُ

Soru: Bir kardeşimiz:

Son günlerde dinimizi bozmak için görsel medyada, tv, internet siteleri vb. yerlerde Kur’an’ın şifreleri yok bilmem ne efendinin kehanetleri tarzında programlar yapılıyor! Bunlar hakkında bir uyarı yaparmısınız Kur’an’ı Kerim bir şifre, bir fal bir, kehanet kitabı mıdır? Tek kelime Arapça bilmeyen soytarıların oyuncağı oluyor Kitabımız! Bu konu hakkında bir açıklama yapar mısınız?” diye sormuş.

Cevap: Müslüman olduklarını zanneden bu soytarılar, bu sözlerinden dolayı Allah’a hesap veremezler!!! Neden diyecek olursanız! Biz şöyle bir soru soruyoruz? Neyin şifresi olur? Sizde biliyorsunuz ki, gizli olan bir şeyin, içerisine girilmemesi gereken şeyin veya okunduğu zaman insanların huzuru bozulacak bir şeyin şifresi olur! Yani şifre koyulmuş bir şey, insanın mahremidir ve o, diğer insanlara HARAMDIR!!!

Şimdi biz o zındıklara diyoruz ki, bizim Rabbimiz Kitabında hiçbir şey gizli değildir, şifresi yoktur! Müslüman olan herkezin Onu okuması serbestir yani şifresizdir! Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), hayatta iken bize Kur’an’ı Kerim hakkında gerekli bilgileri vermiştir.

Eğer biri kalkarda ben Kur’an’ın şifresini çözdüm derse, o kişi Allah’ ve Rasulüne isyan etmiştir! Çünkü Rabbimiz Tebâreke ve Teâlâ şöyle buyuruyor:

“…Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak, İslam’dan razı oldum...”

Maide 3

Önemli Uyarı: Ayette geştiği gibi din tamamlanmıştır! Yani Allah-u Teâlâ bu dinde hiçbir şeye şifre koymamıştır! Ve Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de ölmeden önce bizlere din adına her şeyi öğretmiştir.

Abdullah bin Mes’ud (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Sizi Allah’a yaklaştırıcı ve ateşten uzaklaştırıcı hiçbir şeyi terketmedim, onların hepsini size emrettim ve sizi Allah’tan uzaklaştırıcı, ateşe yaklaştırıcı hiçbir şeyi terketmedim, onların hepsini size yasakladım!’ buyurdu.”

Begavi 4111, Beyhaki 13443

Şimdi biz diyoruz ki; Allah’a ve ahiret gününe iman eden herkez bilsinki, bu dinde ŞİFRE YOKTUR!!! Var ve ben çözdüm diyenler, Allah’a tevbe etsinler!..

[KITAPRESMI]

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ